Szanowni Uczestnicy, Wykładowcy i Goście

Już po raz 24 mam wielką przyjemność zaprosić Państwa na coroczne Sympozjum  Naukowo-Szkoleniowe „Postępy w Alergologii i Pneumonologii“ do Krakowa, do Opery Krakowskiej, które odbędzie się w dniach 7-9 listopada 2018 r. Coroczna wymiana doświadczeń i podejmowana dyskusja na naszych spotkaniach ma ogromne znaczenie. Przypomnę słowa znanego polskiego uczonego, o międzynarodowej sławie, fizjologa, z Wszechnicy Jagiellońskiej, Profesora Napoleona Cybulskiego, który na łamach Przeglądu Lekarskiego w 1889 roku napisał: „W sprawach naukowych dyskusja i krytyczne zastanawianie się nad faktami lub zjawiskami, nad metodami, za pomocą których te zjawiska są spostrzegane lub badane, są jedyną rękojmią postępu, jedyną drogą prowadzącą umysł ludzki do prawdy“ Tak właśnie staramy się czynić na naszych corocznych krakowskich spotkaniach „Rodziny Kurzawiady”.
Obecne spotkanie odbywa się w roku, w którym to obchodzimy ważne dla dziejów naszego narodu, stulecie odzyskania niepodległości. Był to okres w dziejach Polski, kiedy ochrona zdrowia poddana została ciężkiej próbie a  wartość zdrowia dewaluowała się w obliczu innych narodowych trosk. Przewlekle uboga polska medycyna, wciąż niedofinansowana, nadmiernie obciążona i pod ostrzem krytyki, ma jednak swoje wielkie sukcesy w wielu dziedzinach, za którymi stoi pasja i ciężka praca naszych lekarzy, determinacja w walce o zdobywanie środków finansowych na leczenie i na badania naukowe. Wszystko to mając w pamięci, spotkamy się po raz kolejny, aby wymienić nowo zdobyte doświadczenie i podyskutować o najnowszych metodach leczenia, o zdobyczach  naukowych, o naszej służbie chorym  dzieciom,  o  rozgrywającej  się  na  naszych  oczach  walce  o  zwiększanie  finansowania  ochrony  zdrowia, w sytuacji niebezpiecznie niskich nakładów  budżetowych na cele medycyny.
Dopiero tworzymy zawartość merytoryczną  Sesji Inauguracyjnej, chcielibyśmy, aby Państwo mieli możliwość wysłuchania głosów najwyższej klasy  alergologów i lekarzy innych specjalności, aby docierały do nas wiadomości z europejskiej i światowej medycyny. Będziemy się starali o ciekawe dla Państwa Warsztaty, z których chętnie korzystacie, mimo wczesnej pory. Spotkacie się również, w ramach spotkań z ekspertami oraz w ramach gorących tematów, z filarami polskiej alergologii, pneumonologii, gastrologii, immunologii, dermatologii i laryngologii.
Pielęgnując tradycję, zaprosimy Państwa do Bazyliki Mariackiej, gdzie w każdym roku jest nas coraz więcej, z czego wynika, że takie spotkania podczas Sympozjów są też cenione i akceptowane przez Państwo.  Pobyt w Operze Krakowskiej umożliwi nam małe „sakrum artystyczne”, już po obradach, ale wobec bogatej oferty repertuarowej jeszcze nie dokonaliśmy wyboru.
Wszystkie sprawy organizacyjne przejęła na siebie Firma Symposium Cracoviense, która od lat dba o Państwa rejestrację, zakwaterowanie, catering, dobre samopoczucie, dostęp do stoisk wystawienniczych i będzie rozwiązywać Państwa wszystkie dylematy.
Jestem  głęboko  przekonany,  że  termin  24  Kurzawiady  zostanie  wpisany  do  Państwa  kalendarzy  i  mimo absorbującej pracy znajdziecie czas, aby przyjechać ponownie, a niektórzy z Was może po raz pierwszy, do jesiennego Krakowa.
Serdecznie zapraszam i do zobaczenia 7 listopada 2018 r. w Krakowie.

Prof. zw. dr hab. n. med.  Ryszard Kurzawa

Przewodniczący Komitetu Naukowo-Organizacyjnego



3
dni
10
sesji
40
mówców
1000
miejsc


Lokalizacja

Opera Krakowska

Kraków, ul. Lubicz 48
Opera Krakowska to budynek na miarę nowoczesnych scen europejskich, z widownią, na 764 miejsc i sceną o powierzchni 443 m². Otwarcie obecnego gmachu odbyło się w 2008r. Zabytkowy, półokrągły budynek operetki, służący na początku ubiegłego wieku jako ujeżdżalnia koni, został wpisany we współczesną bryłę obiektu. W tej zaadaptowanej części znajduje się główne wejście do Opery i hol kasowy, na piętrze natomiast sala wystaw i odczytów pełniąca również funkcję foyer oraz restauracja z tarasem. W salach Opery Krakowskiej organizowane są kongresy, szkolenia i konferencje oraz okolicznościowe spotkania i bankiety. Do dyspozycji jest duża scena wraz z 736-osobową widownią, salę kameralna na 180 osób, sala prób na 120 osób, antresola jako miejsce organizacji bankietów dla maksymalnie 700 osób oraz jako przestrzeń wystawiennicza





Patronat medialny